سابزن کیست ؟

سابزن به فردی گفته میشود که اصولا با استفاده از دستگاه های کوچک و بزرگ کار کفسابی انجام می‌دهد. انجام خدمات کفسابی مواقعی صورت می‌گیرد که سطح مورد نظر دارای عیب و ایرادهای باشد و سابزن بتواند این عیب و ایراد ها را برطرف کند. که خدمات شستن سنگ کف خانه از وظایف یک ساب زن است.

ساب زن چه کاری می کند ؟

کار ساب زن انجام دادن خدمات با استفاده از دستگاه می باشد این کار توسط فردی انجام می‌گیرد که دارای تجربه کافی برای انجام خدمات کفسابی و سنگ سابی میباشد.

ساب زن به دو حالت می تواند کار خود را انجام دهد حالت اول در مواقعی که می‌تواند با استفاده از دستگاه های بزرگ کفسابی و سنگسابی کار خود را برای سطوح مختلف انجام دهد حالت دوم زمانی اتفاق می‌افتد که سطح محیطی که می‌خواهد کفسابی انجام دهد طوری نمی باشد که بتواند از دستگاه های بزرگ کف سابی کمک بگیرد به عنوان مثال برای میز غذاخوری که روی میز سنگ بزرگی قرار دارد و جابجا کردن آن بسیار سخت می باشد نمی توان از دستگاههای بزرگ کفسابی استفاده کرد نیاز است که کار توسط ساب زن دستی صورت پذیرد که با دستگاه قابل حمل این کار انجام می گیرد.

ساب زدن

برای ساب زدن سطوح مختلف با استفاده از دستگاه باید مواردی باشد که بتوان آنها را برطرف کرد به عنوان مثال می توان موارد زیر را ذکر کرد :

1- مثلاً مواقعی که بر روی سطل که ها چربی ها ، چسب ها ، رنگ ها و … ریخته شده باشد و بر روی سطح سنگ جرم انداخته باشد نیاز است که این موارد توسط ساب زدن با استفاده از دستگاه از بین برود. و این کار بستگی به موقعیت های مختلف دارد که کار توسط دستگاه های بزرگ یا کوچک انجام می گیرد.

2- اگر بر روی سطح مورد نظر ایجاد شده باشد و این لکه ناشی از بی توجهی در اثر ریخته شدن سرکه ، آبلیمو ، جوهر نمک ، چای ، قهوه ، آب میوه و ... باشد موجب می‌شود که با سطح مورد نظر واکنش دهد و لکه ایجاد شود در چنین مواقعی نیاز است با استفاده از دستگاه سطح مورد نظر کفسابی صورت پذیرد.

3- اگر بر روی سطحی ملات ساختمانی از قبیل : گچ و سیمان ریخته شده باشد و باعث شده باشد که سطح مورد نظر زیبایی و تمیزی اولیه خود را از دست بدهد نیاز است که کار کفسابی یا همان ساب زدن بر روی سطح انجام گیرد.

ساب زن همان کفساب است ؟

اگر بخواهم اصطلاح لغوی ساب زن را استفاده کنیم بله همان کف ساب می باشد چه کار لایه برداری سطوح را برای زیباتر شدن و شفاف تر شدن سطح انجام می دهد و این کار با استفاده از دستگاههای پیشرفته آلمانی ، ایتالیایی و ایرانی صورت می پذیرد و باید این موضوع را هم یادآور شد که این دستگاه ها تک فاز و سه فاز می باشد. البته که کفسابی ارزان قیمت هم وجود دارد که توصیه ما این است که از این خدمات کفسابی هایی که به صورت ارزان انجام می گیرد استفاده نکنند.

ساب زنی

اگر بخواهید با دستگاه های سه فاز بیشتر آشنا بشوید باید بدانید که این دستگاه ها قدرت بیشتری نسبت به دستگاه های تک فاز دارند همچنین سرعت عمل و کارایی بهتری نسبت به دستگاه های تک فاز می‌توان در نتیجه کار ها دید. اگر مواقعی که ساختمان شما دارای برق تک فاز باشد و و توانیم از برق سه فاز بهره ببریم باید از دستگاه های ساب زنی تک فاز برای تمیز کردن سطوح استفاده کنیم.

در مواقعی می توان گفت که متقاضیان نمی توانند تشخیص دهند که برق سه فاز دارند یا خیر برای همین ما می‌توانیم همکاران خود را جهت بررسی برق تک فاز یا سه فاز به محل اعزام کنیم و زمانی که این بررسی انجام گرفت به شما اعلام می گردد که آیا برق ساختمان شما تک فاز است یا سه فاز انجام خدمات به راحتی با استفاده از دستگاه مد نظر صورت می پذیرد. خدمات کفسابی در لواسان نیز توسط همکاران ما در مجموعه انجام می گیرد.

ساب زنی دستی چه مواقعی استفاده می شود ؟

برای انجام خدمات استفاده کرد مثلاً در مواردی به عنوان مثال برای ساب زدن سطح دیوارها ، سنگ شومینه ، سنگ میز عسلی ، سنگ میز غذاخوری ، سنگ کابینت ، سنگ جزیره و … از مواردی می باشد که نمی توان با استفاده از دستگاه‌های بزرگ کف سابی برای انجام خدمات استفاده کرد در چنین مواقعی باید حتماً از ساب زنی دستی کمک گرفت که این کار توسط دستگاه قابل حمل انجام می گیرد که برای سطح مورد نظر با توجه به نوع سطح از لقمه ساب مورد نظر استفاده می‌شود.

ساب زن دستی

فردی که از دستگاه ساب زنی دستی استفاده می کند دارای تجربه کافی برای انجام خدمات را می باشد چرا که انجام خدمات ساب زن دستی بسیار کار سخت و مشقت باری است و نیاز است حتماً فرد کارکشته باشد تا بتواند سطح مورد نظر شما را با استفاده از دستگاه ساب زن دستی خدمات انجام دهد.

مثلاً برای انجام ساب زنی پله ها و راه پله ها نمی توان از دستگاه های بزرگ استفاده کرد و حتماً باید از ساب زن دستی برای انجام خدمات کمک گرفت در چنین حالتی فرد دائماً باید با حالت خمیده کار سنگ سابی را انجام دهد و در انجام کار باید بسیار دقت داشته باشد تا میزان فشاری که به سنگ ها وارد می کند در تمامی قسمت ها یکسان باشد چرا در اثر رعایت نکردن ممکن است سطح سنگ بیشتر ساب خورده باشد و آسیب ببیند.

ساب زدن سنگ کابینت و جزیره

اگر سطح سنگ کابینت و جزیره ساختمان شما در اثر ریخته شدن مواد اسیدی از قبیل مواد شوینده و آبلیمو اسید و غیره موجب شده است که لکه به خود بگیرد نیاز است که ساب زدن سنگ کابینت و جزیره اتفاق بیفتد تا سطح مورد نظر عاری از لکه و کثیفی باشد.

زمانی که ساب زدن سنگ کابینت و جزیره اتفاق می‌افتد به موجب آن سبب می شود که سطح سنگ شفاف و براق و درخشنده تر گردد.

ساب زدن سنگ میز غذاخوری

در خیلی از مواقع برای انجام خدمات ساب زدن سنگ میز غذاخوری به موقعیت مد نظر می رویم تا کار را انجام دهیم و زمانی که با سنگ روبرو می شویم متوجه میگردیم که سنگ دارای لکه هایی میباشد که سبب شده است تا زیبایی و جذابیت خود را از دست دهد و متقاضی از ما درخواست می کند تا این لکه های سنگ را از بین ببریم که به موجب آن اقدام به ساب زدن سنگ میز غذاخوری با استفاده از ساب دستی می کنیم و سطح شفاف و براق و لکه های آن از بین میرود.

ساب زن سنگ میز عسلی

همانطور که می دانید میز عسلی ها جایگاهی برای قرار دادن آبمیوه چای قهوه و غیره می باشد که در این حالت در اثر بی توجهی و بی دقتی موجب می شود که لکه های بر روی سطح سنگ ایجاد شود که برای انجام خدمات آن نیاز به ساب زن سنگ میز عسلی میباشد در این حالت همکاران ما با استفاده از دستگاه مخصوص ساب زدن سنگ میز عسلی که قابل حمل می باشد به محل اعزام می گردند.

و نسبت به نوع سنگ میز عسلی شروع به ساب زدن با لقمه ساب مخصوص به سطح سنگ انجام می‌دهند تا سطح مورد نظر دیگر شاهد لکه ها و کثیفی ها نباشیم.

سابزن پله ها و راه پله ها

همانطور که در بالا گفتم برای انجام خدمات پله ها و راه پله ها باید از ساب زن پله‌ها استفاده شود که در این حالت فرد با استفاده از دستگاه ساب زن دستی اقدام به ساب زدن پله ها می کند البته باید این موضوع را هم یادآور شد که پله ها بیشترین معرض آلودگی هستند چرا که عبور و مرور در آن ها بسیار زیاد است و سبب می‌شود تا نیاز برای تمیز کردن سطح پله ها به وجود بیاید و این کار با استفاده از دستگاه ساب زن دستی انجام می شود.

ساب زن سنگ آسانسور

با توجه به اینکه داخل کابین داخل آسانسور را از سنگ کار می کنند و این سنگ ها بسیار قیمتی و گران هستند و اتفاقاً جزو پرتردد ترین قسمت های ساختمان می باشند که در معرض آلودگی و کثیفی قرار می گیرد و هر از چند گاهی نیاز است تا اقدام برای ساب زدن سنگ کابین آسانسور صورت پذیرد تا لکه های به وجود آمده و مات شدگی سنگ از بین برود.

با توجه به این موضوع که سنگ‌ داخل کابین آسانسور بسیار گرانقیمت میباشد حتما توجه داشته باشید که کار را به گروه کف سابی معتبر و با تجربه بسپارید تا بتوانند کار ساب زدن سنگ آسانسور را با استفاده از دستگاه ساب زن دستی به بهترین نحو ممکن انجام دهد و همچنین به موجب آن آسیبی به سنگ وارد نشده باشد.

ساب زدن سنگ شومینه

یکی دیگر از قسمت هایی که نیاز است تا با استفاده از دستگاه ساب زن دستی اقدام به ساب زدن شود سنگ شومینه ها می باشد که پس از چندین سال استفاده نیاز به ساب زدن پیدا میکند همکاران ما در مجموعه برای انجام خدمات ساب زدن سنگ شومینه آمادگی لازم را دارند تا بتوانند با استفاده از دستگاه ساب زن دستی این کار را انجام دهند.

ما در مجموعه کریمی برای انجام خدمات ساب زن دستی با استفاده از دستگاه های پیشرفته قابل حمل خدمات انجام می دهیم جهت دریافت مشاوره و برآورد هزینه کافیست با شماره 09125795418 تماس حاصل فرمایید.

نماشویی با واترجت و همچنین نماشویی با راپل از خدمات ما در نماشویی ساختمان هاست که توسط همکاران ما انجام می گیرد.